České akademické hry: Třetí den, tři různé sporty

17. 6. 2022

Třetí den akademických her se nesl v duchu trojice sportů; a to plavání, futsalu a volejbalu. Sportovalo se ve vnitřních sportovištích na různých místech v Budějovicích, zatímco venku po celý den panovalo letní slunečné počasí. Na všech sportovištích mezi fanoušky i sportovci panovala dobrá nálada.

Již v dopoledních hodinách se odehrála druhá část plaveckých závodů. Plavci vybojovali nejvíce bodů VUT, plavkyně pak Masarykově univerzitě. Ze smíšených závodů si nejvíce bodů odváží reprezentanti Univerzita Karlova v Praze spolu s Univerzitou Palackého v Olomouci, které se obě dělí o stejný počet bodů.

Pátek také přinesl dovršení závodů ve futsale. Ve finále mužů si první místo odváží Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava, vítězství z utkání žen dosáhla Západočeská univerzita v Plzni.

Ve Sportovní Hale Pedagogické fakulty JU vypukly turnaje ve volejbale, pátek patřil mužům. Mezi univerzitními týmy po celý den probíhala vypjatá utkání, zlato nakonec získal tým sportovců z Univerzity Karlovy v Praze.

Ani o víkendu nebudou sportovci zahálet. Nadcházející víkend přinese například pokračování volejbalových turnajů, basketbal či veslování. Věříme, že příjemná atmosféra bude na hrách pokračovat.

Kompletní výsledky a detailnější informace o 20. ročníku Českých akademických her naleznete na tomto webu. O průběhu her též informujeme na našem Facebooku Instagramu. Nabitý program pokračuje až do středy 22. června.

Zpět na aktuality