České akademické hry: Sportovní klání se chýlí ke konci

21. 6. 2022

Úterý, tedy předposlední den Českých akademických her, bylo plné různých sportovních disciplín. Celkem sedm sportů se odehrávalo jak v Českých Budějovicích, tak i na nedaleké Dobré Vodě či v Hluboké nad Vltavou. Počasí sportovcům přálo a program sedmého dne akademických her byl vydařený.

Na českobudějovickém Složišti se odehrál druhý den zápasů ve fotbale. Nejúspěšnějším fotbalovým týmem byl tým sportovců z Univerzity Karlovy, kteří vybojovali zlato.

V TJ Lokomotiva také dovršily zápasy v házené, z mužských týmů nejvíce bodů a 1. místo získává Západočeská univerzita v Plzni, z ženských týmů se nejlépe umístila Univerzita Palackého v Olomouci.

Druhým dnem pokračovaly také zápasy v beach volejbale, dnes ale soutěžily týmy žen. K 1. místu blahopřejeme volejbalistkám z Univerzity Karlovy v Praze.

V hale Pedagogické fakulty JU se soutěžilo v karate. V nedalekém fakultním areálu se pod širým nebem utkali hráči frisbee, z čehož vítězně vzešli reprezentanti Univerzity Karlovy.

Dobrá Voda u Českých Budějovic byla místem pro orientační běh. Ten je zároveň jedinou disciplínou, která pokračuje i ve středu, poslední den akademických her.

Na seznamu úterních disciplín nechyběl ani golf, který hráči odehráli na rozlehlém golfovém hřišti v Hluboké nad Vltavou.

Po náročném úterku se hry již chýlí ke konci, nadcházející poslední den her bude ve znamení orientačního běhu, též v Hluboké nad Vltavou.

Kompletní výsledky a detailnější informace o 20. ročníku Českých akademických her naleznete na tomto webu. O průběhu her též informujeme na našem Facebooku Instagramu.

Zpět na aktuality